Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Κ ηρθε το Speedmaster και καλως ηρθε κ καλες ωρες να δειχνει κ να ειμαστε καλα…Αλλα μαζι με το Speedmaster επανηλθε κ το μικροβιο και εχω προβλημα… Οποτε ελατε να το συζητησουμε λιγακι περισσοτερο… Αν υπηρχε αλλη μια δυνατοτητα αγορας εως 5.000€ θα επιλεγατε :

-Panerai 8days 00562 titamium Nos με κουτι χαρτια
-Hublot classic fusion αγορα καινουργιο
-ακουω κ αλλες προτασεις

Για παμε…
These users thanked the author camen for the post (total 2):
nick10 (Τετ Νοέμ 03, 2021 10:25 pm) • Megalos (Τετ Νοέμ 03, 2021 10:34 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42359
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38789 times
Been thanked: 8397 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από Megalos »

εξαρταται τι ειδους ρολοι θελεις να παρεις ..... αν dress τοτε Hublot
αν αθλητικο και πιο δυναμικο τοτε Panarai
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
pontioz
Δημοσιεύσεις: 2248
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 2:14 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1232 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από pontioz »

Αν θέλεις να κολλήσεις και το μικρόβιο της λουρολοίμωξης, παίρνεις πανέρι και είσαι ήσυχος ότι δε θα έχεις άλλα λεφτά για ρολόι γιατί θα φύγουν όλα για λουριά. Απλά εγώ θα έψαχνα παλιά μοντέλα με ΕΤΑ μηχανές για να είμαι ήσυχος με το σέρβις, κοντολογίς να το πηγαίνω στο δικό μου ρολογά και όχι απαραίτητα στην αντιπροσωπεία (όχι ότι είναι κακό, αλλά... κοστίζει περισσότερο).
Αν δε θέλεις να κολλήσεις λουρολοίμωξη, τότε το Ουμπλό είναι υπέροχο.
These users thanked the author pontioz for the post (total 3):
nick10 (Πέμ Νοέμ 04, 2021 7:38 pm) • camen (Παρ Νοέμ 05, 2021 11:25 am) • Megalos (Παρ Νοέμ 05, 2021 10:30 pm)
Rating: 23.08%
Εικόνα
Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό.
Πισγιουνίκ.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42359
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38789 times
Been thanked: 8397 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από Megalos »

pontioz έγραψε: Πέμ Νοέμ 04, 2021 6:58 pm Αν θέλεις να κολλήσεις και το μικρόβιο της λουρολοίμωξης, παίρνεις πανέρι και είσαι ήσυχος ότι δε θα έχεις άλλα λεφτά για ρολόι γιατί θα φύγουν όλα για λουριά. Απλά εγώ θα έψαχνα παλιά μοντέλα με ΕΤΑ μηχανές για να είμαι ήσυχος με το σέρβις, κοντολογίς να το πηγαίνω στο δικό μου ρολογά και όχι απαραίτητα στην αντιπροσωπεία (όχι ότι είναι κακό, αλλά... κοστίζει περισσότερο).
Αν δε θέλεις να κολλήσεις λουρολοίμωξη, τότε το Ουμπλό είναι υπέροχο.
ωραιος ο Γιουρικας μας ... να τον ακους φιλε ... εχει πειρα :rose
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12377
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5135 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από markosgr28 »

Δύσκολη επιλογή και τα 2 μου αρέσουν και είναι καλές επιλογές. Προσωπικά νομίζω τελικά το Panerai.
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Αααχχχχ βασανο ακομη κ η αγορα ρολογιου αχαχαχα
Τα panerai μου αρεσουν, παντα μου αρεσαν, ειδικα η luminor η κασα! Η radiomir οχι τοσο εξαιτιας της κορωνας. Μου αρεσουν γτ ξεχωριζουν,δεν ειναι πολυφορεμενα, αλλα ξερεις ακομη κ απο μακρυα οτι αυτο ειναι ενα panerai. Με στεναχωρει που η Panerai δεν καταφερε ποτε να κανει αυτο το ενα παραπανω βημα σαν εταιρια, να ανεβασει λιγο την αιγλη της(προσωπικη αποψη μην με φατε οι paneristi).

Απο την αλλη εχεις μια Hublot η οποια εκτοξευεται μεσα απο το marketing και απο οτι φαινεται οχι απλα ηρθε για να μεινει αλλα για να φαει κ τη θεση απο ορισμενες. Βεβαια περαν του classic fusion οποιο αλλο μοντελο τους κ να μου χάριζαν απλα θα το πουλουσα για τα λεφτα, δεν θελω να τα βλεπω τα υπολοιπα,μου κανουν extreme αν κ ισως ετσι πρεπει να ειναι εν ετη 2021 τα συγχρονα ρολογια. Αλλα οκ κ παλι προσωπικη γευση κ αποψη αυτο.

Στις δυο επιλογες προστίθεται κ μια τριτη αν κ πιθανολογω οτι θα βγαινει λιγο εκτος προυπολογισμου. Το zenith el primero classic chronograph , που στην εκδοση με το μπλε σκουρο δερματινο λουρι μου φανταζει εξωπραγματικα ομορφο , ενα remake του παλιου el primero απο μια zenith που εχει αποφασισει να επανελθει δυναμικα συμπαρασυρομενη βεβαια απο την Hublot , αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο.
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Κ μεσα σε ολα αυτα δεν μπορω να παραβλεψω το γεγονος οτι απο αγγελιες που παρακολουθω οσο κανει ενα full set Panerai mint condition μεν,μεταχειρισμενο δε ,
τοσο κανει και το Hublot καινουργιο σφραγισμενο με τις ζελατινουλες του κ την καινουργιλα του 😇
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12377
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5135 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από markosgr28 »

Καταλαβαίνω τον προβληματισμό, προσωπικά δε με χάλαγε ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση. Από την άλλη για τη hublot, όπως τα λες είναι, αλλά εμένα προσωπικά δε με χαλάνε και τα extreme της, μια χαρά θα ήθελα ένα. Το απλό είναι άλλο στυλ, πολυτελές, κομψό, αλλά έχει το σχεδιαστικό προφίλ της εταιρίας και το καινούργιο είναι καινούργιο, ναι. Προβληματισμός όντως, εξαρτάται πιστεύω και τι άλλο έχεις και τι σου αρέσει καλύτερα και ως μοντέλο και ως κατηγορία ρολογιού. Π.χ. προσωπικά μου αρέσουν πολλά, αλλά δύσκολα θα έπαιρνα κάτι που δεν είναι diver, μια μεγάλη εξαίρεση που έκανα ήταν για το navi, που εκεί δεν μπορούσα να κρατηθώ και το fusion πιθανώς θα το έπαιρνα πιθανώς λόγω στυλ και εταιρίας
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Γενικα παροτι σε φωτογραφιες μου αρεσουν διαφορα ρολογια διαφορετικου στυλ κ υφους στην πραξη αποδυκνειεται πως οτιδηποτε με φορτωμενο καντραν, πολλη πληροφορια, εντονα χρωματα κλπ με κουραζει ευκολα. Αρα θα περιεγραφα τις επιλογες μου στο πιο λιτο,διαχρονικο,κλασσικο…Η εν ολιγης προτιμω το υφος του ρολογιου που θα φοριονταν κ πριν 30χρονια, που φοριεται κ τωρα ,που θα φοριεται κ σε 30χρονια …

Για παραδειγμα το navi που αναφερεις σε φωτογραφιες το λατρευω, οταν το βλεπω λεω το θελω. Κ απο κοντα μου ειναι τοσο μα τοσο κουραστικο στο ματι που ξερω οτι αν το παρω θα το θαυμασω 1-2 φορες κ μετα θα μεινει στην ακρη.
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από captain »

για να μην τα γραφω

μια φωτο 1000 λέξεις ...

αρα 4 Χ 1000 = 4000 λεξεις ... θα παρεις μια ιδέα ... τι σημαίνει πανεραι ραδιομιρ .... :cheer: :smile:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author captain for the post (total 2):
Megalos (Σάβ Νοέμ 06, 2021 9:34 pm) • ppana (Πέμ Νοέμ 11, 2021 12:30 am)
Rating: 15.38%
Απάντηση