ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Απάντηση
pap1vri1980
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 10:36 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από pap1vri1980 »

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολο το forum.Μια ερώτηση σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει ,ψάχνοντας για ένα casio protrek βρήκα το casio protrek prw7000 x στο διαδίκτυο και ιδιαίτερα στο e bay. Ο έμπορος είναι απο Σιγκαπούρη και η τιμή του ειναι στα 612 δολάρια. Βρήκα στο e bay πάλι το ίδιο μοντέλο αλλά απο Ισπανία αυτή την φορά γύρω στα 800 ευρώ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει απο που να το πάρω τελικά και πόσο θα μου στοιχίσει τελική τιμή είτε απο Ισπανία, είτε απο Σιγκαπούρη;Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους. ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
jimkar85
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2012 5:21 pm
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 23 times
Been thanked: 678 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από jimkar85 »

spirosg75 έγραψε:Καλησπέρα,

θέλω να κανω μιά ερώτηση εκ μέρους φίλου. Έχει λογαριασμό στην Alpha Bank και προσπαθεί να τον συνδέσει με paypal για να μεταφέρει κάποια χρήματα που βρίσκονται στον λογαριασμό του στο paypal στην τράπεζα. Το θέμα είναι πως δεν μπορεί να κάνει την σύνδεση γιατί το paypal δεν αναγνωρίζει το ΙΒΑΝ.
Πήγε στην τράπεζα και (τί περίεργο), του είπαν οτι δεν μπορούν να τον βοηθήσουν σε κάτι...
Στο paypal, δίνει τον αριθμό λογαριασμού και του αναγνωρίζει την τράπεζα, αλλά όταν προσπαθεί να κάνει μεταφορά χρημάτων, του λέει "προσπαθήστε αργότερα".

Μήπως κάποιος ξέρει πώς διορθώνεται αυτό?
Εχει επιβεβαιωσει τον λογαριασμό στο paypal? Λογικα πρωτα πρεπει να τραβήξει λεφτα (2ευρω) το paypal για να συνδεθεί με το λογαριασμό και μετα να κανει την μεταφορά. Μπορει να στειλει και ενα μαιλ στο paypal και να μάθει τι γίνεται.

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
These users thanked the author jimkar85 for the post:
Megalos (Κυρ Δεκ 29, 2019 8:57 pm)
Rating: 7.69%
jimkar85
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2012 5:21 pm
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 23 times
Been thanked: 678 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από jimkar85 »

pap1vri1980 έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολο το forum.Μια ερώτηση σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει ,ψάχνοντας για ένα casio protrek βρήκα το casio protrek prw7000 x στο διαδίκτυο και ιδιαίτερα στο e bay. Ο έμπορος είναι απο Σιγκαπούρη και η τιμή του ειναι στα 612 δολάρια. Βρήκα στο e bay πάλι το ίδιο μοντέλο αλλά απο Ισπανία αυτή την φορά γύρω στα 800 ευρώ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει απο που να το πάρω τελικά και πόσο θα μου στοιχίσει τελική τιμή είτε απο Ισπανία, είτε απο Σιγκαπούρη;Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους. ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο πωλητή από Σιγκαπούρη με 0 αξιολόγηση θα ημουν λιγο επιφυλακτικός.
Ο ισπανός έχει θετικά σχόλια. Η τιμη θα ειναι περίπου η ιδια μαζι με το τελωνείο οπότε εγω θα έπαιρνα απο Ευρώπη. Παρακάτω ειναι ο ίδιος ισπανός πωλητης αλλά το εχει κατευθείαν σε ευρώ (οχι σε λίρες) και βγαινει γυρω στα 20 ευρω πιο φθηνά.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3241564568" onclick="window.open(this.href);return false;

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
These users thanked the author jimkar85 for the post:
Megalos (Δευ Δεκ 30, 2019 9:08 pm)
Rating: 7.69%
pap1vri1980
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 10:36 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από pap1vri1980 »

jimkar85 έγραψε:
pap1vri1980 έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολο το forum.Μια ερώτηση σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει ,ψάχνοντας για ένα casio protrek βρήκα το casio protrek prw7000 x στο διαδίκτυο και ιδιαίτερα στο e bay. Ο έμπορος είναι απο Σιγκαπούρη και η τιμή του ειναι στα 612 δολάρια. Βρήκα στο e bay πάλι το ίδιο μοντέλο αλλά απο Ισπανία αυτή την φορά γύρω στα 800 ευρώ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει απο που να το πάρω τελικά και πόσο θα μου στοιχίσει τελική τιμή είτε απο Ισπανία, είτε απο Σιγκαπούρη;Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους. ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
pap1vri1980 έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολο το forum.Μια ερώτηση σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει ,ψάχνοντας για ένα casio protrek βρήκα το casio protrek prw7000 x στο διαδίκτυο και ιδιαίτερα στο e bay. Ο έμπορος είναι απο Σιγκαπούρη και η τιμή του ειναι στα 612 δολάρια. Βρήκα στο e bay πάλι το ίδιο μοντέλο αλλά απο Ισπανία αυτή την φορά γύρω στα 800 ευρώ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει απο που να το πάρω τελικά και πόσο θα μου στοιχίσει τελική τιμή είτε απο Ισπανία, είτε απο Σιγκαπούρη;Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους. ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο πωλητή από Σιγκαπούρη με 0 αξιολόγηση θα ημουν λιγο επιφυλακτικός.
Ο ισπανός έχει θετικά σχόλια. Η τιμη θα ειναι περίπου η ιδια μαζι με το τελωνείο οπότε εγω θα έπαιρνα απο Ευρώπη. Παρακάτω ειναι ο ίδιος ισπανός πωλητης αλλά το εχει κατευθείαν σε ευρώ (οχι σε λίρες) και βγαινει γυρω στα 20 ευρω πιο φθηνά.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3241564568" onclick="window.open(this.href);return false;

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Ξέρετε αλλα αξιόπιστα site για αγορά casio απο Ευρώπη;Κάθε βοήθεια δεκτή.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
jimkar85
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2012 5:21 pm
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 23 times
Been thanked: 678 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από jimkar85 »

Δες και αυτό.

https://www.uhrcenter.de/en/product/cas ... 7000x-1er/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ειναι πιο ακριβό αλλά ξέρω ειναι αξιόπιστο. Σε καθε περίπτωση θα πρέπει να το ψάξεις και εσυ.

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimkar85 την Κυρ Δεκ 29, 2019 12:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
These users thanked the author jimkar85 for the post:
Megalos (Κυρ Δεκ 29, 2019 8:57 pm)
Rating: 7.69%
pap1vri1980
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 10:36 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από pap1vri1980 »

jimkar85 έγραψε:Δες και αυτό. Ειναι πιο ακριβό αλλά ξέρω ειναι αξιόπιστο. Σε καθε περίπτωση θα πρέπει να το ψάξεις και εσυ.

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συγνωμη μάλλον δεν κατάλαβα, ποιό να δω;δεν φαίνεται κάτι στο μνμ σας.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
jimkar85
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2012 5:21 pm
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 23 times
Been thanked: 678 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από jimkar85 »

Το έφτιαξα

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
These users thanked the author jimkar85 for the post:
pap1vri1980 (Κυρ Δεκ 29, 2019 12:30 pm)
Rating: 7.69%
spirosg75
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 5:23 pm
Has thanked: 106 times
Been thanked: 463 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από spirosg75 »

jimkar85 έγραψε:
spirosg75 έγραψε:Καλησπέρα,

θέλω να κανω μιά ερώτηση εκ μέρους φίλου. Έχει λογαριασμό στην Alpha Bank και προσπαθεί να τον συνδέσει με paypal για να μεταφέρει κάποια χρήματα που βρίσκονται στον λογαριασμό του στο paypal στην τράπεζα. Το θέμα είναι πως δεν μπορεί να κάνει την σύνδεση γιατί το paypal δεν αναγνωρίζει το ΙΒΑΝ.
Πήγε στην τράπεζα και (τί περίεργο), του είπαν οτι δεν μπορούν να τον βοηθήσουν σε κάτι...
Στο paypal, δίνει τον αριθμό λογαριασμού και του αναγνωρίζει την τράπεζα, αλλά όταν προσπαθεί να κάνει μεταφορά χρημάτων, του λέει "προσπαθήστε αργότερα".

Μήπως κάποιος ξέρει πώς διορθώνεται αυτό?
Εχει επιβεβαιωσει τον λογαριασμό στο paypal? Λογικα πρωτα πρεπει να τραβήξει λεφτα (2ευρω) το paypal για να συνδεθεί με το λογαριασμό και μετα να κανει την μεταφορά. Μπορει να στειλει και ενα μαιλ στο paypal και να μάθει τι γίνεται.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν γνωρίζω, αλλά θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με λεπτομέριες!
These users thanked the author spirosg75 for the post:
Megalos (Δευ Δεκ 30, 2019 9:09 pm)
Rating: 7.69%
Απάντηση