ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από markosgr28 »

ACIDBLACK έγραψε:Mετα απο 5 χρονια περιπετειες(κανονικες οχι desk diving) το πιστο μου GSHOCK king G παρεδωσε πνευμα...η ελληνικη αντιπροσωπια ζηταει 40 ευρω για το λουρακι...lug adapters δεν βρισκω και δεν εχω χρονο να ψαξω ,μιας και φευγω σε deployment ριξτε καμμια ιδεα που μπορω να βρω CASIO GSHOCK-SUUNTO CORE κτλ ....μηχανικα ρολογια αποκλειονται εχω σακατεψει ηδη δυο τρωμε φουλ τελωνειο μαθαινω ? ... ... πολλοι απο εσας δεν με ξερουν αλλα αν δειτε πανω απανω ....εγω το ξεκινησα το ποστ ..πρωτου αλλαξω καρριερα και με φανε τα ταξιδια....ευχαριστω!
Γεια σου αγαπητέ φίλε (και ξάδελφε) Ιδομενέα! Ebay στη Γερμανία έχει κάποια μαγαζιά με G σε τιμές πολύ κοντά σε αυτές από Άπω Ανατολή. Η ποικιλία δεν είναι αντίστοιχη βέβαια. Αλλιώς στα γνωστά με επιβάρυνση το τελωνείο, που δεν είναι τραγικό πιστεύω, πάλι είναι πιο χαμηλά από τις τιμές εδώ. Παλαιότερα σε χρέωναν ότι τους ερχόταν στο μυαλό, τώρα είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα πιστεύω, σχεδόν πάντα πληρώνεις, αλλά πιο λογικά ποσά από παλιά. Έχει καθυστέρηση όμως και στην παράδοση.

Ήθελα να σου στείλω ένα χαιρετισμό από εδώ. Να είσαι καλά! Καλά ταξίδια! Ελπίζω κάποιος φίλος να μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο!
These users thanked the author markosgr28 for the post:
ACIDBLACK (Τετ Νοέμ 29, 2017 7:15 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
gep
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5491 times
Been thanked: 3487 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από gep »

ACIDBLACK έγραψε:Mετα απο 5 χρονια περιπετειες(κανονικες οχι desk diving) το πιστο μου GSHOCK king G παρεδωσε πνευμα...η ελληνικη αντιπροσωπια ζηταει 40 ευρω για το λουρακι...lug adapters δεν βρισκω και δεν εχω χρονο να ψαξω ,μιας και φευγω σε deployment ριξτε καμμια ιδεα που μπορω να βρω CASIO GSHOCK-SUUNTO CORE κτλ ....μηχανικα ρολογια αποκλειονται εχω σακατεψει ηδη δυο τρωμε φουλ τελωνειο μαθαινω ? ... ... πολλοι απο εσας δεν με ξερουν αλλα αν δειτε πανω απανω ....εγω το ξεκινησα το ποστ ..πρωτου αλλαξω καρριερα και με φανε τα ταξιδια....ευχαριστω!
Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι μέσα Δεκεμβρίου που ανεβαίνω Αθήνα, στείλε μου καμμιά φωτογραφία από το τι σου αρέσει για να κοιτάξω αν υπάρχει και πόσο στην Τζέντα. Η εδώ Casio κάνει χρυσές δουλειές και είναι σίγουρα πιο φθηνά εδώ από ότι κοστίζουν Μαλαισία.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
These users thanked the author gep for the post:
ACIDBLACK (Τετ Νοέμ 29, 2017 7:15 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

gep έγραψε:
ACIDBLACK έγραψε:Mετα απο 5 χρονια περιπετειες(κανονικες οχι desk diving) το πιστο μου GSHOCK king G παρεδωσε πνευμα...η ελληνικη αντιπροσωπια ζηταει 40 ευρω για το λουρακι...lug adapters δεν βρισκω και δεν εχω χρονο να ψαξω ,μιας και φευγω σε deployment ριξτε καμμια ιδεα που μπορω να βρω CASIO GSHOCK-SUUNTO CORE κτλ ....μηχανικα ρολογια αποκλειονται εχω σακατεψει ηδη δυο τρωμε φουλ τελωνειο μαθαινω ? ... ... πολλοι απο εσας δεν με ξερουν αλλα αν δειτε πανω απανω ....εγω το ξεκινησα το ποστ ..πρωτου αλλαξω καρριερα και με φανε τα ταξιδια....ευχαριστω!
Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι μέσα Δεκεμβρίου που ανεβαίνω Αθήνα, στείλε μου καμμιά φωτογραφία από το τι σου αρέσει για να κοιτάξω αν υπάρχει και πόσο στην Τζέντα. Η εδώ Casio κάνει χρυσές δουλειές και είναι σίγουρα πιο φθηνά εδώ από ότι κοστίζουν Μαλαισία.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Eυχαριστω αλλα να μην σε βαζω σε κοπο δεν ξερω καν που θα ειμαι 15 δεκεμβριου. ..Τζεντα παω συχνα αλλα το emigration δεν με αφηνει να κατεβω απο το βαπορι ...ντουμπαι δυσκολο να βρω κατι πρεπει να ψαχνω στα καραβια μας φερνουν καταλογους με οτι μπορει να φανταστεις αλλα ειναι ακριβοτερα κατα 20 τα εκατο ....καλη πατριδα ευχομαι...
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
gep
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5491 times
Been thanked: 3487 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από gep »

ACIDBLACK έγραψε:
gep έγραψε:
ACIDBLACK έγραψε:Mετα απο 5 χρονια περιπετειες(κανονικες οχι desk diving) το πιστο μου GSHOCK king G παρεδωσε πνευμα...η ελληνικη αντιπροσωπια ζηταει 40 ευρω για το λουρακι...lug adapters δεν βρισκω και δεν εχω χρονο να ψαξω ,μιας και φευγω σε deployment ριξτε καμμια ιδεα που μπορω να βρω CASIO GSHOCK-SUUNTO CORE κτλ ....μηχανικα ρολογια αποκλειονται εχω σακατεψει ηδη δυο τρωμε φουλ τελωνειο μαθαινω ? ... ... πολλοι απο εσας δεν με ξερουν αλλα αν δειτε πανω απανω ....εγω το ξεκινησα το ποστ ..πρωτου αλλαξω καρριερα και με φανε τα ταξιδια....ευχαριστω!
Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι μέσα Δεκεμβρίου που ανεβαίνω Αθήνα, στείλε μου καμμιά φωτογραφία από το τι σου αρέσει για να κοιτάξω αν υπάρχει και πόσο στην Τζέντα. Η εδώ Casio κάνει χρυσές δουλειές και είναι σίγουρα πιο φθηνά εδώ από ότι κοστίζουν Μαλαισία.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Eυχαριστω αλλα να μην σε βαζω σε κοπο δεν ξερω καν που θα ειμαι 15 δεκεμβριου. ..Τζεντα παω συχνα αλλα το emigration δεν με αφηνει να κατεβω απο το βαπορι ...ντουμπαι δυσκολο να βρω κατι πρεπει να ψαχνω στα καραβια μας φερνουν καταλογους με οτι μπορει να φανταστεις αλλα ειναι ακριβοτερα κατα 20 τα εκατο ....καλη πατριδα ευχομαι...
Οκ, ευχαριστώ και καλό κυνήγι για το ρολόι

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8427 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από Megalos »

πολλους χαιρετισμους και απο εμενα αγαπητε Ιδομενεα ... οτι βοηθεια χρειαστεις πιστευω καποιος απο εμας θα μπορεσει να στην δωσει φιλε
These users thanked the author Megalos for the post:
ACIDBLACK (Πέμ Νοέμ 30, 2017 2:43 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
stefen
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τετ Μαρ 09, 2016 8:38 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 494 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από stefen »

Παιδιά σε αγορά από Αγγλία, κατά την πληρωμή μέσω PayPal επιλέγετε την μετατροπή του νομίσματος (από λίρα σε ευρώ) να την κάνει το paypal ή η τράπεζα σας?
Το ρωτάω γιατί κατα την μετατροπή μεσω paypal βλέπω ένα καπέλο πάνω στην τιμή (η ισοτιμία που σου προσφέρει το paypal είναι χειρότερη από την τρέχουσα)
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από markosgr28 »

stefen έγραψε:Παιδιά σε αγορά από Αγγλία, κατά την πληρωμή μέσω PayPal επιλέγετε την μετατροπή του νομίσματος (από λίρα σε ευρώ) να την κάνει το paypal ή η τράπεζα σας?
Το ρωτάω γιατί κατα την μετατροπή μεσω paypal βλέπω ένα καπέλο πάνω στην τιμή (η ισοτιμία που σου προσφέρει το paypal είναι χειρότερη από την τρέχουσα)
Παντα χρεώνει κατι για τη μετατροπή, αλλα ειναι ευκολια με paypal
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rokman
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2015 10:12 am
Has thanked: 113 times
Been thanked: 1236 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από rokman »

stefen έγραψε:Παιδιά σε αγορά από Αγγλία, κατά την πληρωμή μέσω PayPal επιλέγετε την μετατροπή του νομίσματος (από λίρα σε ευρώ) να την κάνει το paypal ή η τράπεζα σας?
Το ρωτάω γιατί κατα την μετατροπή μεσω paypal βλέπω ένα καπέλο πάνω στην τιμή (η ισοτιμία που σου προσφέρει το paypal είναι χειρότερη από την τρέχουσα)
Εγώ πάντα της τράπεζας μου.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Apostolosg
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 9:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από Apostolosg »

παντα Paypal
Άβαταρ μέλους
VC222
Δημοσιεύσεις: 724
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 31, 2009 11:52 pm
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 17 times
Been thanked: 317 times

Re: ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ....Ε-ΒΑΥ ....PAYPAL....

Δημοσίευση από VC222 »

gep έγραψε:Και τις δύο φορές που είχα να κάνω με τελωνείο στην Αθήνα μου ζήτησαν την πληρωμή μέσω PayPal για να υπολογίσουν τους δασμούς. Το τελικό κόστος και τις δύο φορές ήταν περίπου 30% της τιμής αγοράς.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Προσοχή: o αγοραστής δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει κανένα στοιχείο. Μόνο ότι δηλώσει ο πωλητής. Το τελωνείο υπολογίζει βάσει της δήλωσης αυτής ή όπως κάνουν τώρα βάσει "στατιστικής αξίας".
Αν τα λεφτά που στείλατε με paypal είναι περισσότερα της δήλωσης του πωλητή να μην προσκομίσετε κανένα στοιχείο.

Πιο είναι το νόημα να κάνουμε δήλωση CN22 σαν πωλητές. Δηλαδή αν γράφω gift, θα ζητήσουν από αγοραστή αποδεικτικό εορτής του ή επετείου...μην τρελλαθούμε εντελώς. Αν κάποιος αγοράσει από επίσημο καταστημα εξωτερικού με τιμολόγιο στα έγγραφα, τι αλλο να προσκομίσω σαν αγοραστής.;

Μου έχει τύχει να μου ζητάει επιμόνως με email εκτελωνίστρια μεγάλης Εταιρείας Courier και της είπα απλά να προχωρήσει βάσει δήλωσης πωλητή.
"Εγώ δεν έχω στείλει λεφτά έξω με paypal" :robo: x:
Απάντηση